top of page

НАШ КАЛЕНДАР

День Соборності України

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів:

  • тематична виставка «22 січня – День Соборності України»;

  • виховні години: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Великі творці Соборності» - 5-8 клас

  • інтелектуальний конкурс «Соборність в душах, єдність у серцях, а сила в знаннях!» - 10 клас

  • інтелектуально-розважальна гра "Я люблю Україну" між учнями 9-10 класу.

  • Флешмоб "Ланцюг єднання"

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

International_Holocaust_Remembrance_Day_in_Poland,_January_2020_(49449915157).jpg

27 січня світ вшановує жертв Голокосту: близько 6 мільйонів євреїв стали жертвами цієї трагедії. В Україні під час «Великої катастрофи» (Шоа) були розстріляні понад півтора мільйони євреїв, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо більш точної кількості розстріляних нацистами євреїв та ромів.

Символами Голокосту в Україні для мільйонів людей і усередині країни, і поза її межами став Бабин Яр у Києві, де може з’явитись однойменний центр вшанування жертв Шоа.

 

27 січня в Костянтинопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшли інформаційні хвилинки та відеоуроки з обговоренням.Класні години «Українське суспільство і пам'ять про Голокост»Перегляд і обговорення кінофільму «Хлопчик в смугастій піжамі» Книжкова виставка «Проблеми історії Голокосту».

День пам'яті Героїв Крут

Щороку 29 січня, через сім днів після Дня Соборності України, ми відзначаємо річницю бою під Крутами. Саме бій під Крутами 29 січня 1918 року став для українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Важливим уроком подій січня 1918 року стало: незалежна державна неможлива без армії.

З метою збереження національної пам’яті, формування патріотичних почуттів дітей та учнівської молоді в школі пройшли заходи до Дня пам’яті героїв Крут. Були проведені онлайн виховні години, виховні бесіди: «104 роки бою під Крутами. Причини і наслідки», «Бій під Крутами: героїзм і трагедія нашої історії». Також для учнів 5-11класів проходив загальношкільний онлайн захід , епос з історичним коментарем «ГЕРОЇЧНА ДУМА «ЧЕРВОНА РУТА» - у пам’ять про героїв Крут.

Понад сторіччя тому юні герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном, що існував між Австро-Угорщиною й Росією до 1914 року.

 

Зі сходом сонця 29 січня 1918 року на Чернігівщині відбувся бій під Крутами. За різними джерелами від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за рідну країну та на кілька діб зупинили більшовицьку армію, яка насувалася на Київ.

 

Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки в умовах політичної та управлінської неспроможності тогочасної української влади добровільно стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу.

Міжнародний День безпечного Інтернету

1585990929_internet2.jpg

7 лютого 2023 року в школі був проведений День безпечного Інтернету. Відеоурок на тему «Безпека в Інтернеті - просто!» та виховні бесіди з презентацією «Правила безпеки в Інтернеті. Приватна інформація в соціальній мережі». бесіди на теми: «Подорож океаном комп'ютерних знань. Безпечний Інтернет та соціальні мережі» та «Захист інформації».

Також відбувся онлайн-марафон до Дня безпечного інтернету, під час якого освітяни та батьки почули експертні виступи та отримали корисні поради щодо онлайн-безпеки для дітей від спікерів, поставили запитання експертам, пройшли онлайн-опитування та квест, взяли участь у розіграші подарунків. Для батьків та дітей було корисним почути, що ми можемо зробити, аби бути більш захищеним в Інтернеті, як не показувати свої паролі, або не надавати забагато особистої інформації, як зберегти свою приватність та уникнути витоку персональних даних в Інтернет, як розрізняти фейки... Педагоги дізналися про можливості цифрових інструментів та платформ «Google» для безпечного перебування в інтернеті. Під час марафону учнів 8-14 років запросили взяти участь у вебквесті “Як козаки безпеку шукали” та поринути у цікаві пригоди разом із відважними козаками Граєм, Оком та Туром. Як бути більш захищеним в Інтернеті? Як не надавати забагато особистої інформації?... На ці та інші питання почули відповіді здобувачі освіти початкових класів під час бесіди "День безпечного Інтернету. Правила безпеки в Інтернеті для дітей."

День пам’яті героїв Небесної Сотні

Їх назвали «Небесною сотнею» – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши Ангелами-Охоронцями України на небі.

Події, що відбулися з 19 по 22 січня 2014 року на Майдані, ще називають «Кривава водохреща». Це була найгарячіша фаза у протистоянні народу і влади. Фінальним і найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні кращих наших синів і дочок. Розгони Євромайдану відзначилися брутальним побиттям сотень людей, десятків журналістів.

22 січня на вулиці Грушевського були перші жертви. Із вогнепальної зброї вбито Сергія Нігояна та Михайла Жизневського, білоруса з Київщини. За тиждень від ран у лікарнях помирають Роман Сеник зі Львівщини та Олександр Бадера, що родом з Волині. Вони стали першими в ряди Небесної сотні.

На майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелося вимагати права жити. І хоч кулі снайперів – це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавалися.

Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися у той час не залишили байдужими. Ті події вже закарбувалися в історії, але емоції й спогади про них завжди житимуть у наших серцях. З того часу розпочалась нова ера в історії України, тепер українці знають куди їм йти, та хто насправді друг і партнер.

Герої «Небесної Сотні» – захисники нашої Вітчизни, що поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Наш народ убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна!

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний-день-рідної-мови.jpg

Міжнародний день рідної мови, в нашому закладі проходить Мовний бум «Веселково, кольорово виграє українська мова» під гаслом: «Нам чужого не треба! Нам лиш СВОЄ зберегти!»

Квест-гра «Мовні чарунки» - продовження нашого Мовного буму до Дня рідної мови. Під час гри змагалися команди “Абеточка” (вчителі) та “Букварик” (учні) на кращого знавця української мови. Змагалися команди в таких конкурсах: “Візитка”, “Мовне асорті”, “Редактор”, “Словникар”, “Скажи без затримки”, “Запозичені слова”, Муки творчості”, “Так чи Ні”. Найзапеклішим був конкурс “Словникар”, під час якого діти та педагоги склали 99 слів, використовуючи букви слова “милозвучність”. Здавалося, що словниковому потоку не буде кінця... У підсумку кожна з команд здобула перемогу... Адже перемога за найрозумнішими, найкреативнішими, найдотепнішими, найталановитішими, найстараннішими, найерудованішими українцями. Саме такими і є команди “Букварик” та “Абеточка”.

День пам'яті та примирення

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року з німецьким вторгненням в Польщу. 110–120 тисяч українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тисяч із них загинуло протягом першого місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу: із заходу нацистськими військами, зі сходу – радянськими.

СРСР вступив у Другу світову війну 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини. В цей день радянські війська вступили на допомогу німецьким в Польщу та окупували Західну Україну і Західну Білорусь. Два роки Москва була союзницею Берліна.

Нацистсько-комуністичний союз був зруйнований 22 червня 1941 року німецьким вторгненням у СРСР. Протягом року з початку німецько-радянської війни Україна була окупована військами Третього Райху. Вигнання нацистів розпочалося восени 1943 року і завершилося наприкінці 1944-го. Український напрям був головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75 % всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.

Нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у світі. Безпосередньо своїми руками або із залученням “добровільних помічників” із числа місцевого населення нацисти знищили 1,5 мільйона українських євреїв і 20 тисяч ромів.

3041845-sogodni-8-travnya-vse-pro-tsey-den-yake-tserkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti.jpe

День Європи

lor-ievropa.jpg

Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав.

День Незалежності України

День Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

24 серпня 1991 року було проголошено незалежність української держави. Це проголошення стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу та його найвидатніших синів за незалежність України, яка протягом свого існування дуже часто страждала від посягань загарбників і в різні періоди входила до складу різноманітних держав та утворень.

Одним із перших кроків до незалежності можна вважати прийняття Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною радою УРСР 16 липня 1990 року.

Декларація хоч і не проголошувала незалежність України, але вона визначала те, що Україна є суверенною національною державою, її суверенітет поширюється на всю територію країни та на всі сфери українського суспільства. 

2534120.jpg

День Захисників і захисниць

FOTO-608x474.jpeg

День захисників і захисниць України – державне свято, що відзначається 14 жовтня. Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою "День захисника України". 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на День захисників і захисниць України.

Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.

І нині українська армія береже бойові традиції предків, тому у війську з’явилися назви з іменами легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір "мазепинка", нарукавний тризуб. А гасло "Слава Україні! – Героям слава!" стало офіційним вітанням українського війська.

День Гідності і Свободи

День Гідності та Свободи є одним із ключових заходів щодо утвердження в Україні національної незалежності, самоідентичності та бажання жити за європейськими стандартами. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаються в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

gidnosti-i-svobody.jpg

День пам'яті жертв голодомору

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

Голодомор – це невід’ємна частина нашої національної історичної пам’яті. Наш святий обов’язок – пам’ятати про цю трагедію. І навіть не задля себе, а задля тих, хто буде жити в нашій країні після нас.

Нехай святі вогники свічок зігріють душі невинних жертв Голодомору. Це світло очищення задля нашого майбутнього. Ми живемо. Живе наш народ. Так буде завжди, бо жива пам’ять у наших серцях. Вічна пам’ять загиблим і вічна слава Україні!

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику. Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 році...

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у школі були проведені інформаційно-просвітницькі заходи. Години спілкування, перегляд тематичних соціальних відеороликів, виставка стіннівок та науково-інформаційної літератури – все це було направлено на формування навичок здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику й толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Учні 7 класу разом з класним керівником провели акцію "Зупино СНІД разом": розповсюдили інформаційні буклети про шляхи передачі вірусу та його наслідки. Всі учні одягли червону стрічку в знак підтримки ВІЛ-інфікованим.

01.12.2018.jpg

День Збройних сил України

6 грудня - у цей день ми вшановуємо усіх військових, які у лавах Збройних Сил України служать справі зміцнення обороноздатності та підвищення безпеки нашої держави. У пам'яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм. З метою виховання глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів до дня Збройних Сил України в школі відбулись заходи з національно-патріотичного напрямку.

Учні 9-11 класів взяли участь у спортивно-розважальній та інтелектуально-командній квест-грі "Зростаймо мужніми". Команди переміщалися від станції до станції та виконували різноманітні завдання.

Мета команд – виконати всі завдання першими, набрати якомога більше балів ТА СКЛАСТИ ЕМБЛЕМУ ЗСУ!

bottom of page